KS ZDRÓJ Horyniec - Zdrój pozyskał środki finansowe na działalność sportową

  • 11.05.2021, 12:36 (aktualizacja 11.05.2021, 13:25)
  • Małgorzata Kryk
KS ZDRÓJ Horyniec - Zdrój pozyskał środki finansowe na działalność sportową KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój
KS ZDRÓJ Horyniec - Zdrój pozyskał środki finansowe na organizację zajęć i wydarzeń dla zawodników, oraz na sprzęt sportowy.

Startując do konkursów grantowych w sumie klubowi udało się pozyskać z różnych źródeł wsparcie finansowe w wysokości 157 360 zł. Na jakie cele zostaną przeznaczone pozyskane środki?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klubowi z programu „Umiem Pływać 2021” udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł. Młodzi zawodnicy z Gminnej Akademii Piłkarskiej ZDRÓJ wezmą udział w kursie pływackim. Obecnie basen w Horyńcu - Zdroju jest remontowany, dlatego pierwsze zajęcia na krytej pływalni zostaną zorganizowane na wakacjach i potrwają do późnej jesieni.

loadingŁaduję odtwarzacz...Klub otrzymał także 40 tys. zł z programu „Sport Wszystkich Dzieci 2021”. Dzięki tym środkom zorganizowane zostaną dwa wydarzenia sportowe. Pierwszym z nich będzie turniej dla dzieci klubowych, a drugim zawody pływackie, które odbędą się 11 listopada na krytej pływalni w Horyńcu - Zdroju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Paweł Maksymiec dodał, że dla nieco starszych zawodników, bo dla seniorów zorganizowany zostanie turniej ZDRÓJ CUP. Na ten cel klub pozyskał wsparcie finansowe w kwocie 10 tys. zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Klub otrzymał także środki na działalność z Gminy Horyniec - Zdrój w wysokości 52 tys. zł. O klubie nie zapominają także miłośnicy sportu. Bowiem klub wspierają także lokalne nadleśnictwa, przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne. Dzięki pozyskanym środkom zawodnicy mają zapewniony sprzęt sportowy, a są to m.in.: dresy, plecaki czy bidony.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy wsparciu gminy od ubiegłego roku działa Gminna Akademia Piłkarska Zdrój, gdzie trenują dzieci w wieku 3-12 roku życia. Obecnie treningi dla małych i starszych piłkarzy odbywają się na świeżym powietrzu i cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Wkrótce w Horyńcu – Zdroju wyremontowany zostanie stadion piłkarski. Warunki sportowe poprawią się nie tylko dla piłkarzy, ale także dla lekkoatletów. Jak tylko spełnione będą warunki formalne wykonawca wejdzie na plac budowy. Jakie prace zostaną wykonane na stadionie?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wkrótce piłkarze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na nowej murawie. Paweł Maksymiec przyznał, że zarząd klubu czeka na wyniki konkursu pn. "Sportowa Polska”, które będą znane na wakacjach.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W planach jest także remont zaplecza i bazy noclegowej, co poprawi warunki bytowe piłkarzy i umożliwi organizowanie zgrupowań sportowych. Paweł Maksymiec zdradził na kiedy zaplanowano remont stadionu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gmina Horyniec – Zdrój na modernizację stadionu pozyskała środki finansowe w wysokości dwóch milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe