Życie jak film przygodowy

  • 11.05.2021, 18:21 (aktualizacja 17.05.2021, 12:22)
  • Joanna Mazurek
Życie jak film przygodowy źródło: Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Święty Stanisław Papczyński - patron małżeństw pragnących potomstwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka, dzieci mających trudności w nauce, osób, których życie jest zagrożone, a także osób pragnących wyzwolić się z różnego rodzaju uzależnień, zwłaszcza z alkoholizmu.

Przyszedł na świat blisko 390 lat temu, 18 maja 1631.  Historia jego życia jest niezwykle burzliwa. Zasłynął m. in. jako założyciel Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które w tym roku obchodzi jubileusz 350-lecia istnienia. Przez setki lat nieco zapomniany, beatyfikacji doczekał się dopiero w  2007, a kanonizacji w 2016 roku.
O niezwykłym świętym, który "wyprasza cuda" także i współcześnie, opowiada ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC.
Rozmawia Joanna Mazurek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o świętym na stronie Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego: www.papczynski.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe