Odzyskano samochody

  • 12.05.2021, 09:47 (aktualizacja 12.05.2021, 09:50)
  • Małgorzata Kryk
Odzyskano samochody
Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa samochody.

Pierwszym z odzyskanych pojazdów, który przekraczał granicę w minioną sobotę (8.05) na kierunku wyjazdowym z kraju był samochód marki Renault, o szacunkowej wartości 35 tys. zł. Samochodem kierował 34 – letni obywatel Ukrainy, a pojazd został utracony na terytorium Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a kierowca został przesłuchany w charakterze świadka.

Do kolejnego zatrzymani pojazdu doszło w niedzielę (9.05), kiedy to przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski na Ukrainę samochodem osobowym marki Mazda. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Samochód o wartości 45 tys. zł został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 3,5 mln zł.
 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe