Otwarcie siłowni dzień wcześniej niż planowano

  • 12.05.2021, 15:18 (aktualizacja 12.05.2021, 15:25)
  • Małgorzata Kryk
Otwarcie siłowni dzień wcześniej niż planowano
Na dzisiejszej (12.05) konferencji prasowej, rząd postanowił, że od 21 maja nastąpi otwarcie kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury.

O jeden dzień, bo od 28 maja rząd postanowił przyspieszyć otwarcie branży sportowej, a chodzi dokładnie o siłownie, kluby fitness, baseny i obiekty sportowe zamknięte.

Za dwa i pół tygodnia, bo pod koniec maja różnego rodzaju obiekty będą funkcjonowały w reżimie sanitarnym. Obowiązywać będzie limit osób – max. 1 os. na 15 m kw.

Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte. Zostaną one otworzone, ale przy zachowaniu 50 procent obłożenia obiektu.

Imprezy sportowe będą mogły się odbywać z udziałem kibiców. Jednak nie może być to więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Podmioty organizujące różnego rodzaju imprezy sportowe są zobowiązane udostępnić publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. Natomiast w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni musi być zachowana odległość 1,5 metra pomiędzy widzami.

Od 1 maja możliwe jest uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 50 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).

Możliwe jest również uprawianie sportu w obiektach sportowych krytych i na basenach – przy zachowaniu 50 proc. obłożenia obiektu dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Od 15 maja wydarzenia sportowe w obiektach na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się z udziałem max. 25 proc. publiczności.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe