Biłgoraj. Informator oświatowy

  • 13.05.2021, 09:19
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Informator oświatowy
Już po raz kolejny powiat biłgorajski wyszedł naprzeciw uczniom kończącym szkołę podstawową i wydał informator oświatowy na najbliższy rok szkolny 2021/2022. Blisko 50-stronicowa publikacja trafi do uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego i powiatów ościennych. Kolportowana będzie zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej za pośrednictwem szkół.

Wydawanie informatora oświatowego ma już w powiecie biłgorajskim swoją tradycję, a cała oferta oświatowa dla naszych uczniów jest pełna i kompleksowa – informuje Jan Koman, kierownik Wydziału Oświaty Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Informator ma przede wszystkim pomóc uczniom kończącym szkołę podstawową w podjęciu bardzo ważnej decyzji w ich życiu – w wyborze szkoły średniej – podkreśla Tomasz Rogala, wicestarosta biłgorajski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ciekawą ofertę edukacyjną ma dla swoich uczniów jedyna zarówno w powiecie biłgorajskim, jak i w całej diecezji zamojsko-lubaczowskiej, katolicka szkoła średnia czyli Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Szkoła ma mnóstwo walorów których nie zapewni żadna inna placówka – podkreśla wicedyrektor, Maria Oleszek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkoły średnie zarządzane przez powiat biłgorajski współpracują także z uczelniami wyższymi, jak ma to miejsce m. in. w przypadku I LO im. ONZ czy Katolickiego Liceum, zapewniają także wyjazdy na praktyki zagraniczne, wyjazdy zagraniczne w ramach programów unijnych. Powiat realizuje także projekt, których celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego. Dotyczy on zarówno uczniów jak i nauczycieli. Przewiduje zakup nowoczesnego wyposażenia m. in. do RCEZ, ale także płatne staże dla uczniów. Placówki mogą pochwalić się także laureatami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Najzdolniejszy i najpracowitsi uczniowie liczyć mogą na także stypendia starosty biłgorajskiego.

Informator oświatowy w wersji elektronicznej można znaleźć na stronie powiatu biłgorajskiego TUTAJ

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe