Namysłowiacy przygotowują się do jubileszu 140-lecia

  • 13.05.2021, 11:51 (aktualizacja 13.05.2021, 12:03)
  • Anna Niderla-Kudach
Namysłowiacy przygotowują się do jubileszu 140-lecia Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
W ramach przygotowań do wydarzeń towarzyszących instytucja zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki, które zgromadzono od 1881 roku.

Wiele bezcennych pamiątek, zdjęć a przede wszystkim wspomnień może być w posiadaniu przyjaciół Orkiestry, byłych pracowników, regionalistów i historyków. W ramach jubileuszowej akcji: „Zachowujemy wspomnienia. Tworzymy historię”, Orkiestra pragnie zachować je od zapomnienia przez digitalizację pamiątek i zapisanie wspomnień związanych z nieznanymi dotąd historiami. Mówi Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te zdjęcia niosą dobre wspomnienia, dla Orkiestry również mają wyjątkową wartość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz zdjęć Namysłowiacy chcieliby utrwalić również osobiste wspomnienia związane z koncertami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiątki zostaną zdygitalizowane i zwrócone właścicielowi. Nie ma obaw, że ktokolwiek z Państwa utraci cenne pamiątki – zapewnia Tadeusz Wicherek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdy, kto w rodzinnych archiwach posiada zdjęcia / pamiątki, bądź chce się podzielić wspomnieniami związanymi z historią Orkiestry, może zgłosić się na specjalnie uruchomiony e-mail: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 940 084. Część z podarowanych archiwaliów znajdzie się w przygotowywanej jubileuszowej publikacji.

Warto dodać, że podczas 140 lat istnienia najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna zgromadziła bezcenne archiwalia, pamiątki i przedmioty związane ze swoją działalnością. Do takich przedmiotów można zaliczyć rękopisy Stanisława Namysłowskiego, batutę podarowaną podczas pierwszego tournee po USA w 1923 roku oraz oczywiście odręczne nuty, z których część pamięta czasy założyciela - Karola Namysłowskiego.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe