Obywatele Indii chcieli wjechać do Polski, posługując się fałszywymi dokumentami

  • 14.05.2021, 09:52 (aktualizacja 14.05.2021, 09:55)
  • Małgorzata Kryk
Obywatele Indii chcieli wjechać do Polski, posługując się fałszywymi dokumentami Straż Graniczna
Na terenie dpg. w Dorohusku we wtorek (11 .05) do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiło się czterech obywateli Indii. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń, iż w autentycznych paszportach, którymi posłużyli się podróżni, mogą znajdować się podrobione polskie wizy.

Podczas kontroli potwierdzono, iż podejrzenia mundurowego były słuszne, a wizy zostały podrobione. Podróżni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Po zakończeniu prowadzenia wobec nich czynności procesowych, obywatele Indii otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski i zostali zawróceni na terytorium Ukrainy. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku już ponad 400 fałszerstw różnych dokumentów. Posługiwanie się fałszywymi dokumentami usankcjonowane jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe