Biłgoraj. Noc Muzeów

  • 16.05.2021, 08:52
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Noc Muzeów
W Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju odbyła się (15.05) Noc Muzeów. Organizatorzy zaprosili na nocne zwiedzanie placówki, a także przygotowali kilka specjalnych punktów programu mających przybliżyć różne kategorie działalności.

W ramach Nocy Muzeów odbył się wernisaż wystawy malarstwa lokalnej artystki Anny Małgorzaty Świcy pt „Pragnienie piękna”, koncert i prezentacja muzyki źródłowej i instrumentów ludowych takich jak suka biłgorajska, w wykonaniu dra Sławomira Niemca, a także prezentacja polskiej szabli kawaleryjskiej tzw. „Ludwikówki wzór 1934”, której dokonał Janusz Jarosławski.

Noc Muzeów to wyjątkowa okazja do spotkania ze sztuką i historią oraz do wymiany doświadczeń z drugim człowiekiem – podkreślał w rozmowie dyrektor biłgorajskiej muzeum, Marek Majewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Noc Muzeów to piękna inicjatywa i cieszę się, że nasze lokalne muzeum się w nią włącza – tłumaczył jeden z uczestników, nauczyciel Tomasz Karolczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto uczestnicy biłgorajskiej Nocy Muzeów mogli obejrzeć kilka ciekawych ekspozycji m.in. „Nad Tanwią i Ładą – dzieje Biłgoraja i okolic”, Ziemia Biłgorajska na starych mapach, Jan Piotr Norblin „Portret w miniaturze” oraz ekspozycję pt. „Historia jednego eksponatu – zastawa kasynowa 61 Pułku Piechoty z Bydgoszczy.

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe