Sól. Konsultacje projektu ustawy o OSP

  • 16.05.2021, 09:47
  • Joanna Ferens
Sól. Konsultacje projektu ustawy o OSP
W Remizie OSP w Soli odbyło się (15.05) spotkanie dotyczące konsultacji odnośnie projektu ustawy, która ma uregulować i podniesienie status prawny jednostek OSP w jednym akcie prawnym rangi ustawowej.

W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Grzegorz Alinowski, który w rozmowie wyjaśniał, jakie założenia w sprawie strażaków ochotników przewiduje ustawa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak dodaje Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju starszy brygadier Mirosław Bury, ustawa przewiduje dodatkowe świadczenia emerytalne dla druhów z jednostek OSP:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W powiecie biłgorajskim mamy aż 119 jednostek OSP – dodaje komendant Bury: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Komendant Gminny jednostek OSP w Gminie Biłgoraj i naczelnik OSP w Soli, Jan Małysza podkreśla, iż projekt tej ustawy to znaczne podniesienie rangi strażaków ochotników:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięli udział również druhowie strażacy z OSP Sól oraz wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Warto podkreślić, że ponadto ustawa ma także wzmocnić relacje jednostek z gminą, której zadania w zakresie ochrony przeciwpożarowej wykonują. Dodatkowo zakłada przyznanie druhom dodatku emerytalnego, jednolitej legitymacji oraz innych uprawnień dotyczących codziennej służby Ochotniczej Straży Pożarnej.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe