Koncert akordeonowy w Soli

  • 16.05.2021, 16:35
  • Joanna Ferens
Koncert akordeonowy w Soli
W niedzielę, 16 maja, w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli odbył się koncert akordeonowy w wykonaniu Piotra Ostrowskiego.

Piotr Ostrowski to obecnie student I roku II st. AM w Katowicach w klasie dr hab. Piotra Chołołowicza i dr Marcina Jabłońskiego.  Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Biłgoraju w klasie akordeonu mgr Jarosława Kloca (2011 - 2014), Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak (2014 - 2017) oraz studiów I st. Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w katedrze akordeonu prof. zw. dr hab. Joachima Pichury i dr hab. Piotra Chołołowicza (2017 - 2020). Ma na swoim koncie liczne sukcesy jako solista, oraz kameralista. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Polsce, oraz za granicą, m.in: w Lublinie, Leżajsku, Tarnobrzegu, Sochaczewie, Solcu-Zdroju, Berlinie (Niemcy), Pradze (Czechy), Stalowej Woli, Sanoku. W latach 2014-2017 był stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego, oraz Prezydenta Miasta Lublin. Poza konkursami bierze udział w licznych koncertach, warsztatach akordeonowych, sesjach naukowych, oraz doskonali swoje umiejętności w grze na instrumencie na kursach mistrzowskich m,in w, Lublinie, Pucku, Janowcu nad Wisłą, oraz Katowicach.

Piotr Ostrowski w rozmowie wyjaśniał, jak rozpoczęła się jego życiowa przygoda z akordeonem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Granie na akordeonie to pasja i coś, co daje mi wielką radość i satysfakcję:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pandemia mocno ograniczyła możliwości koncertowania przed szerszą publicznością, dlatego też Piotr Ostrowski apeluje, aby nie zapominać o artystach i twórcach sztuki, którzy chcą tworzyć i działać dla całego społeczeństwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Ostrowski dziękował ks. Proboszczowi i parafianom za możliwość wystąpienia i tak życzliwe przyjęcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Talent Piotra Ostrowskiego dostrzega i docenia ks. proboszcz Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu koncertu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas koncertu można było usłyszeć akordeonowe aranżacje utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Ernesto Germaniego, Otto Eckelmanna i Jurija Najunkina, a także walc „Happy day in Paris”. Dopełnieniem koncertu był wspólny występ Piotra Ostrowskiego i ks. Krzysztofa Jankowskiego, którzy wraz ze zgromadzoną publicznością odegrali i odśpiewali „Czarną Madonnę” i „Barkę”.

Joanna Ferens

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe