Mija 390 lat od narodzin św. Stanisława Papczyńskiego

  • 17.05.2021, 12:22 (aktualizacja 17.05.2021, 12:52)
  • Joanna Mazurek
Mija 390 lat od narodzin św. Stanisława Papczyńskiego źródło: Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Liturgia Kościoła przypomina nam 18 maja św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przypada w tym roku 390. rocznica jego narodzin.

Przypomnijmy, że również 18 maja, kilkaset lat później, bo 1920 r., urodził się inny święty, Karol Wojtyła, czyli papież Jan Paweł II. Marianin, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, podkreśla, że św. Stanisław Papczyński to wielki święty na nasze czasy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Był to jednak dopiero początek niezwykłej historii Stanisława. Wkrótce założył Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które w tym roku obchodzi jubileusz 350 lat istnienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stanisław Papczyński beatyfikacji doczekał się dopiero w 2007, a kanonizacji w 2016 roku. Przez jego wstawiennictwo również współcześnie dzieją się spektakularne cuda.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święty Stanisław Papczyński to patron małżeństw pragnących potomstwa, rodziców oczekujących narodzin dziecka, dzieci mających trudności w nauce, osób, których życie jest zagrożone, a także osób pragnących wyzwolić się z różnego rodzaju uzależnień, zwłaszcza z alkoholizmu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cud, który pozwolił na kanonizację, to uzdrowienie kobiety umierającej na sepsę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o św. Stanisławie Papczyńskim mogą Państwo usłyszeć w rozmowie z ks. Piotrem Kieniewiczem, która dostępna jest na naszej stronie internetowej, w zakładce „Najnowsze audycje”.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe