Nowe zasady przekraczania granicy we Włoszech

  • 18.05.2021, 09:47 (aktualizacja 18.05.2021, 09:52)
  • Małgorzata Zaręba
Nowe zasady przekraczania granicy we Włoszech Straż Graniczna
Włosi szykują się na nowy turystyczny sezon w warunkach bezpieczeństwa i zachęcają wszystkich chętnych do rezerwowania letniego wypoczynku na Półwyspie Apenińskim.

Od minionej niedzieli (16.05) obowiązują nowe zasady dla osób przyjeżdżających do Włoch ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii oraz Izraela. Obecnie osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium krajów z Kategorii C, do których należy Polska, mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu, który musi być wykonany w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Ponadto mimo negatywnego wyniku testu podróżni są kierowani na obowiązkową, 5-dniową kwarantannę. Po tym okresie mają obowiązek ponownego wykonania testu wymazowego. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej 2. roku życia.

Dodatkowo - jak czytamy na stronach polskiego MSZ - przyjezdni z krajów z Kategorii C muszą zgłosić swój przyjazd do przychodni lokalnej właściwej dla miejsca pobytu. Są jednak wyjątki. Z testów i kwarantanny zwolnione są osoby wjeżdżające do Włoch własnym środkiem transportu, pod warunkiem że opuszczą terytorium Włoch w ciągu 36 godzin od wjazdu.

Z wykonania testu zwolnione są również osoby przesiadające się na lotniskach w podróży do innych krajów. Z powyższych obowiązków zwolnieni są także-członkowie załogi środków transportu oraz osoby wjeżdżające do Włoch na czas nie dłuższy niż 120 godzin z udowodnionych przyczyn zawodowych.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe