Rajd Pieszy Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego

  • 18.05.2021, 12:31 (aktualizacja 07.06.2021, 10:56)
  • Małgorzata Kryk
Rajd Pieszy Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego
W Sobotę (29.05) odbędzie się Rajd Pieszy dla dzieci, młodzieży i dorosłych Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego.

W wydarzeniu wezmą udział wszyscy chętni dzieci i dorośli mieszkańcy z powiatu zamojskiego. Uwaga Liczba miejsc jest ograniczona (60 osób), dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy rajdowicze spotkają się o godz. 8.00 na parkingu przy ulicy Peowiaków w Zamościu, skąd pojadą autokarem na start trasy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piesza wędrówka poprowadzi do Skierbieszowa. Do rajdowiczów, którzy przyjadą autokarem będą mogli dołączyć także wszyscy sympatycy pieszych wędrówek w Skierbieszowie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Dla rajdowiczów zaplanowano także konkurs na trasie oraz konkurs internetowy. Trasa poprowadzi terenami leśnymi dlatego warto założyć wygodne obuwie. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, a wiec warto zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową. Jak ubrać się na rajd?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Chabros dodał, że zapisy przyjmowane są do 24 maja, a na jakich zasadach?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Celami imprezy są:
- zapoznanie z postacią księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego, a szczególnie z historią jego pobytu na Zamojszczyźnie w okresie II wojny światowej,
- popularyzacja turystyki i aktywnego wypoczynku oraz poznawanie terenów powiatu zamojskiego w tym Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego,
- popularyzacja turystyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
- zachęcanie i wdrażanie nawyków do aktywnego i bezpiecznego korzystania z wytyczonych tras i dróg, - doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą, kompasem, odczytywania znaków na szlaku.

Organizatorami wydarzenia są: UKS „Azymut” Siedliska przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Zamościu i Gminy Zamość oraz GOK Skierbieszów. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

 

Zgłoszenia: do udziału w rajdzie należy zgłosić się do dnia 24 maja br. pod numer tel. 693133056 lub e-mail: [email protected] Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Przebieg rajdu:

8.00 - parking przy ulicy Peowiaków ( Powiatowy Bank Spółdzielczy, siedziba Gminy Zamość)

8.40 – dla samodzielnie dojeżdżających do Skierbieszowa zbiórka na parkingu przy kościele w Skierbieszowie i dojazd autokarem na miejsce startu ( Żułów)

9.00 - wyjście z Żułowa na trasę około 12 km przez Marcinówkę, Podwysokie do Skierbieszowa

14.00 – podsumowanie rajdu i wyjazd w drogę powrotną

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe