Biłgoraj. Janusz Jarosławski wyróżniony

  • 18.05.2021, 17:24
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Janusz Jarosławski wyróżniony
Biłgorajanin Janusz Jarosławski został wyróżniony honorową odznaką „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego". Odznaka, na wniosek dyrektora Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju Marka Majewskiego, została przyznana przez Zarząd Województwa Lubelskiego, a oficjalnego jej wręczenia dokonał (18.05) wicemarszałek Michał Mulawa w obecności władz powiatu.

Janusz Jarosławski w rozmowie dziękował za to szczególne wyróżnienie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta Andrzej Szarlip gratulował wyróżnionemu mieszkańcowi Biłgoraja i dziękował władzom województwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dopełnieniem wydarzenia był występ wokalny dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, które przedstawiły repertuar pieśni patriotycznych.

Janusz Jarosławski to działacz społeczny, publicysta i regionalista, a także autor 25 książek poświęconych tematyce historycznej. Od wielu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o polskiej broni białej. Organizuje również lekcje żywej historii, wystawy i ekspozycje muzealne, spotkania i pikniki historyczne. Jest pomysłodawcą projektu „Szable Niepodległości” - serii spotkań i wykładów o tematyce historycznej i tradycji szabli w okresie II Rzeczpospolitej. Ponadto jest współautorem książki „Bitwa Warszawska 1920” wraz ze śp. prof. Wojciechem Zabłockim. Swoje książki publikuje po polsku, angielsku i niemiecku. Publikacje Janusza Jarosławskiego to projekty realizowane w ramach stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, wydawane pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Programu Wieloletniego „Niepodległa” oraz Narodowego Instytutu Wolności.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe