Regulacje prawne dla użykowników urządzeń transportu osobistego i wspmagających ruch

  • 20.05.2021, 10:28 (aktualizacja 20.05.2021, 11:14)
  • Małgorzata Kryk
Regulacje prawne dla użykowników urządzeń transportu osobistego i wspmagających… https://pixabay.com
Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło zmiany w prawie, które od 20 maja regulują korzystanie z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch.

Obowiązujące zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym są ściśle określone przez przepisy w ustawie – Prawo o ruchu drogowym. Wiemy czym jest najpopularniejsza wśród młodzieży hulajnoga elektryczna, jednak często zastanawiamy się czym są zdefiniowane w przepisach urządzenia transportu osobistego. Odpowiedz jest prosta, bo należą do nich deskorolki elektryczne. Ich użytkownicy mogą poruszać się na nich wg. ściśle określonych zasad, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Z jakich dróg mogą korzystać użytkownicy urządzeń transportu osobistego?
loadingŁaduję odtwarzacz...


St. asp. Dorota Krukowska – Bubiło przypomina, ze podobnie jak w przypadku hulajnóg, użytkownicy urządzeń transportu osobistego muszą zawsze ustąpić pierwszeństwa pieszym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do kolejnej grupy, które stanowią urządzenia wspomagające ruch należą osoby, które lubią aktywność fizyczną i korzystają z narzędzi, które napędzane są siłą własnych mięśni. Należą do nich rolki, wrotki, deskorolki oraz hulajnogi , ale bez napędu elektrycznego. Z jakich dróg mogą korzystać użytkownicy tego sprzętu informuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Użytkownicy zarówno hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch muszą pamiętać o zasadzie, że korzystając z chodnika czy drogi pierwszeństwo zawsze ma pieszy.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe