Niebawem wszyscy skorzystamy z basenów i siłowni

  • 21.05.2021, 08:18 (aktualizacja 21.05.2021, 08:24)
  • Małgorzata Kryk
 Niebawem wszyscy skorzystamy z basenów i siłowni
Od 1 maja z obiektów sportowych mogą korzystać sympatycy aktywności fizycznej, a są to m.in. piłkarze, lekkoatleci, tenisiści oraz inne osoby, które trenują na świeżym powietrzu. Zajęcia sportowe odbywają się przy zachowaniu limitu do 50 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast od soboty (15.05) wydarzenia sportowe na świeżym powietrzu mogą odbywać się z udziałem max. 25 procent publiczności.

Aktualnie baseny i siłownie dostępne są dla uczniów i studentów w ramach zajęć edukacyjnych, dla grup zorganizowanych oraz osób zawodowo uprawiających sport. Z siłowni i basenu zamojskiego OSiR korzystają głównie kluby sportowe, grupy uczniów oraz osoby, które uczęszczają na zajęcia zorganizowane, o czym informuje Mateusz Ferens dyrektor OSiR w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zamojskiej krytej pływalni trenują zawodnicy UKS Orka Zamość oraz pływają osoby uczęszczające na kursy nauki i doskonalenia pływania, które odbywają się pod okiem instruktorów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aktualnie kryta pływalnia otwarta jest w określonych godzinach , ale od 28 maja godziny otwarcia zostaną wydłużone.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 28 maja w całej Polsce otwarte będą wszystkie siłownie i kluby fitness, które dostępne będą dla wszystkich chętnych. Mateusz Ferens przypomniał z jakiego typu sprzętu na siłowni będą mogli skorzystać sympatycy aktywności fizycznej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens dodał, że osoby które zakupiły karnety na siłownię przed pandemią, od dn. 28 maja będą mogły je wykorzystać.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Warto dodać, że sympatycy tenisa zimnego aktualnie mogą tylko korzystać z otwartych ortów tenisowych KT Return przy ul. Studziennej 2 w Zamościu, które znajdują się w pobliżu Parku Miejskiego.Niestety tenisiści nie skorzystają z hali tenisowej OSiR ponieważ na hali usytuowany jest Punkt Szczepień.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy zamojskim OSiR działa także Klub Senior z Wigorem. Jednak baza klubu została przeorganizowana na cel Punktu Sczepień. Mateusz Ferens poinformował, że jeszcze w tym tygodniu seniorzy wrócą za zajęcia sportowo – rekreacyjne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Siłownie, kluby fitness, baseny, aquaparki oraz inne obiekty sportowe dostępne będą dla wszystkich już od przyszłego tygodnia, bo od piątku 28 maja.


 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe