Latem skorzystamy z zamojskiego zalewu

  • 24.05.2021, 11:20 (aktualizacja 24.05.2021, 11:26)
  • Małgorzata Zaręba
Latem skorzystamy z zamojskiego zalewu
Sympatykom sportów wodnych lato kojarzy się z wodą i sprzętem wodnym, do których należy pływalnie na kitesurfingu, windsufingu, żaglowanie czy pływanie na różnego rodzaju łodziach, jachtach i sprzęcie motorowodnym.

W tym roku wszyscy chętni skorzystają z zamojskiego zalewu, który aktualnie jest modernizowany. Co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Jak zagospodarowana zostanie infrastruktura zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aktualnie na ul. Altanowej kładziona jest nowa nawierzchnia na jezdni i ścieżce rowerowej, którą wkrótce będzie można dojechać nad zalew. Prace nad zalewem postępują zgodnie z planem i większość remontów już wykonano. Wkrótce, bo 30 czerwca obiekt zostanie przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mateusz Ferens dodał, że w planach OSiR jest także budowa boiska do piłki plażowej i koszykówki.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W czasie wakacji zalew będzie udostępniony zarówno plażowiczom jak również przedsiębiorcom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wakacje dla dzieci i młodzieży rozpoczną się 26 czerwca, a otwarcie kąpieliska zaplanowano na 1 lipca. Jednocześnie informujemy, że od piątku (28 maja) w całej Polsce w ramach luzowania obostrzeń dla wszystkich chętnych otwarte będą baseny i aquaparki.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe