Piktogramy „SMART STOP”

  • 27.05.2021, 09:45 (aktualizacja 27.05.2021, 11:38)
  • Małgorzata Zaręba
Piktogramy „SMART STOP”
We wtorek ( 1.06) wchodzą w życie zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym.

Najważniejsze dotyczą pieszych przechodzących przez jezdnię. Pieszych będzie obowiązywał zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię oraz przez przejście dla pieszych. Zgodnie z nowymi regulacjami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych będzie miał pierwszeństwo przed pojazdami, ale będzie musiał zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że pieszy będzie mógł przejść na drugą stronę ulicy, ale nie bezpośrednio przed jadącym pojazdem.

W Zamościu w kierunku poprawy bezpieczeństwa pieszych na ul. Okrzei w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 w dn. 26 maja przed oznakowanym przejściem dla pieszych namalowany został pierwszy piktogram z hasłem „SMART STOP”. Niebawem kolejne piktogramy pojawią się w okolicach szkół oraz w miejscach najbardziej uczęszczanych przez pieszych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co mają na celu namalowane na chodnikach poktogramy z hasłem „SMART STOP”?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, a szczególnie do pieszych o zachowanie ostrożności na drogach.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe