Tak wygląda zalew w trakcie remontu

  • 01.06.2021, 08:58 (aktualizacja 01.06.2021, 09:26)
  • Małgorzata Zaręba
Tak wygląda zalew w trakcie remontu
Sympatycy sportów wodnych z niecierpliwością czekają na otwarcie zamojskiego zalewu. Tego lata, bo 1 lipca planowane jest otwarcie kąpieliska, na które dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej.

Aktualnie nad zalewem budowany jest przepust, który umożliwi wszystkim rowerzystom bezpieczny dojazd od ul. Altanowej nad zalew. Przy strzelnicy powstał także parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a od parkingu wzdłuż ogródków działkowych Relaks można będzie wkrótce także dojechać nowo powstałą ścieżką rowerową wprost na plażę. Na obecną chwilę co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Jak po remoncie zagospodarowana zostanie infrastruktura zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojski zalew jest ostoją dla ptaków. Gdy wsłuchamy się w ich śpiew usłyszymy różnego rodzaju gatunki: kaczek, łabędzi, rybitw, mew, drozdów, czy czyży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace nad zalewem postępują zgodnie z planem i większość remontów już wykonano. W laszych planach modernizacji zalewu jest także budowa boiska do piłki plażowej i koszykówki. Wkrótce, bo 30 czerwca obiekt zostanie przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zamościu. Kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jednocześnie informujemy, że wstęp nad zalew jest zabroniony ponieważ jest on placem budowy, gdzie znajdują się różnego rodzaju materiały budowlane, kable, maszyny oraz ciężki sprzęt. Wakacje dla dzieci i młodzieży rozpoczną się 26 czerwca, a otwarcie kąpieliska zaplanowano na 1 lipca.


Poniżej prezentujemy zdjęcia, które ukazują jak zmienił się zamojski zalew w trakcie prowadzonego remontu.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe