Lubaczów. Pielgrzymka do źródeł na Kierniczki

  • 08.06.2021, 10:56
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Pielgrzymka do źródeł na Kierniczki
„Pielgrzymka do źródeł. Spotkanie przy studni” tak zatytułowane zostały tegoroczne uroczystości ku czci św. Antoniego organizowane przez parafię św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Te wydarzenia w tym roku będą miały szczególną oprawę. Będą trwały przez trzy dni od 11 do 13 czerwca br. Rozpoczną się uroczystą modlitwą uwielbienia Boga w kościele parafialnym podczas Wieczoru Uwielbienia, już w najbliższy piątek, mówi Proboszcz parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, Ksiądz Roman Karpowicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierniczki to miejsce uznawane przez mieszkańców okolicznych miejscowości za miejsce objawień Św. Antoniego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie Triduum ku czci Św. Antoniego, w niedzielę, odbędzie się cykl koncertów, którego gwiazdą wieczoru będzie Tomasz Kamiński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aby dojechać do Kierniczek trzeba na trasie Lubaczów – Dachnów skręcić w kierunku Załuża. Następnie jadąc około 10 km, przejechać przez Mokrzycę i Załuże, a przed znakiem Smeryczyna 0,2 km /Nowe Sioło skręcić w lewo. Po czym dojechać do lasu i przed szlabanem należy skręcić w lewo, w polną drogę. Tą drogą trzeba jechać "do końca" około 1km. "Kierniczki" znajdują się po lewej stronie. Szczegółowe informacje na temat uroczystości na Kierniczkach znajdują się na parafialnym profilu społecznościowym.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe