Lubaczów. „Głos Nienarodzonych”

  • 08.06.2021, 11:06
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. „Głos Nienarodzonych”
06 czerwca br. parafię pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie nawiedził dzwon „Głos Nienarodzonych”.

Inicjatorem tej akcji jest Fundacja „Życiu Tak”, której celem jest szeroko rozumiana ochrona i promocja zdrowia, a w szczególności ochrona życia i jego godności od poczęcia do naturalnej śmierci. Dzwon „Głos Nienarodzonych” został odlany w słynnej pracowni ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Dzwon ma średnicę 120 cm i wagę 1 tony. W swojej szacie jest otoczony dwoma chromosomami XX i XY, symbolizującymi rodziców: ojca i matkę. Na boku dzwonu umieszczone jest USG dziecka poczętego i dwaj cherubini strzegący oraz symbolizujący obecność Boga w poczęciu człowieka. Drugi bok przedstawia tablice kamienne symbolizujące 10 przykazań Bożych. Na pierwszej z nich znajdą się słowa Jezusa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo”, na drugiej V przykazanie: „Nie będziesz zabijał”. Imię „Głos Nienarodzonych” ma przypominać i uwrażliwiać na prawo do życia dla każdego nienarodzonego życia w Polsce i na świecie. Przeznaczeniem dzwonu jest jego udział w „Marszach za Życiem” w całej Polsce. Ten dzwon na swojej trasie odwiedził już wiele miejscowości, mówi Zastępca Strażnika Dzwonu, Roman Czachor:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wielu osobach dźwięk dzwonu budzi sumienie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Głos Nienarodzonych” będzie nadal peregrynował po Polsce. Wszelkie informacje o możliwości zaproszenia dzwonu do swojej parafii są dostępne na stronie: zyciutak.com

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe