Trasa 78. Tour de Pologne UCI World Tour przebiegać będzie przez powiat zamojski

  • 08.06.2021, 12:27 (aktualizacja 08.06.2021, 12:32)
  • Małgorzata Zaręba
Trasa 78. Tour de Pologne UCI World Tour przebiegać będzie przez powiat…
Narodowy wyścig kolarski rozegrany zostanie między 9, a 15 sierpnia. Rozpocznie się on na placu Zamkowym w Lublinie, a zakończy w Krakowie. Na tegoroczną edycję wyścigu składać się będzie siedem etapów. Drugi etap rozpocznie się 10 sierpnia (wtorek) w Zamościu, by po ok. 60 km pożegnać się z Lubelszczyzną i przenieść rywalizację na Podkarpacie.

Kolarze przejadą zarówno przez małe, jak też większe miejscowości, a na na Lubelszczyźnie. zeka ich 417 kilometrów rywalizacji.

- Cieszę się, że po 12 latach przerwy wyścig wraca do województwa lubelskiego i możemy znów być częścią tego prestiżowego wydarzenia. Jestem pewien, że etapy, podczas których kolarze będą przemierzać drogi naszego regionu, szczególnie na Roztoczu, będą ciekawe i atrakcyjne dla sportowców i kibiców, bo takie właśnie jest Lubelskie. W województwie lubelskim z dumą wspieramy sport i, przy okazji imprez o najwyższej randze, jaką niewątpliwie jest Tour de Pologne, promujemy nasz piękny region – podkreślił Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.


Na trasach naszego regionu zawodników czekają liczne podjazdy, ale i wyjątkowe krajobrazy.

To wielki zaszczyt i niepowtarzalna okazja, by poprzez wydarzenie, które budzi ogromne emocje i wywołuje wielkie zainteresowanie kibiców, pokazać piękno naszego Miasta. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja dostarczy wszystkim niezapomnianych wspomnień i jestem dumny, że Lublin stanie się częścią wielkiego święta kolarstwa - zaznaczył Krzysztof Żuk, Prezydent Lublina.

Finisz I etapu przewidziano w Chełmie.

- Cieszę się, że to właśnie w Chełmie odbędzie się finisz pierwszego odcinka wyścigu. To zdecydowanie największe i najbardziej prestiżowe sportowe wydarzenie w historii miasta, a przy okazji doskonała promocja Niedźwiedziego Grodu. Czekają nas wielkie emocje! - zapewniil Jakub Banaszek, Prezydent Chełma.

II etap tegorocznego Tour de Pologne zaplanowano w Zamościu, który nazywany jest miastem idealnym. Ten etap, jak podkreślają eksperci, może mieć duży wpływ na kształt klasyfikacji końcowej.

- Największy polski wyścig kolarski wraca do Zamościa po 26-letniej przerwie i to jest dla naszego miasta wielki powód do dumy. Widok najlepszych kolarzy na świecie na tle zamojskiego Ratusza będzie wspominany przez następne lata. Bez cienia przesady można powiedzieć, że imprezy o takim potencjale sportowym i promocyjnym w Zamościu jeszcze nie było. Mam jednocześnie nadzieję, że na kolejną wizytę kolarzy nie będziemy musieli czekać następne ćwierć wieku – mówi Andrzej Wnuk, Prezydent Zamościa.

Peleton przejedzie także przez powiat lubaczowski przez Stary Dzików, Nowy Dzików, Uszkowce, Oleszyce, Suchą Wolę i Nową Groblę.

Czekają nas ciekawe trasy, na których będą rywalizować najlepsi kolarze. Do tego wyjątkowa oprawa godna sportowego święta – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Dla naszego regionu wyścig stanowić będzie doskonałą promocję nie tylko w Polsce, ale w całym świecie, ponieważ relacjonowany będzie on przez wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne w kraju, a za pośrednictwem Eurosportu – w ponad 100 krajach świata

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe