Rowerowy Rajd LZS w Wierzchowinach

  • 09.06.2021, 11:27 (aktualizacja 09.06.2021, 11:58)
  • Małgorzata Kryk
Rowerowy Rajd LZS w Wierzchowinach
IX Rowerowy Rajd LZS dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego odbędzie się w sobotę 19.06 w Wierzchowinach.

Rajd jest bezpłatny i mogą uczestniczyć w nim wszyscy chętni, bo dzieci, młodzież, dorośli oraz całe rodziny. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest przejechanie trasy rajdu długości od 4 i więcej kilometrów oraz dotarcie do mety rajdu do godziny 11.00, o czym informuje prezes UKS Azymut Siedliska Piotr Chabros.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W Wierzchowinach przeprowadzone będą konkursy: sprawnościowe na rowerze, czy quiz wiedzy o regionie. Dodatkowo dla chętnych grup przeprowadzony będzie konkurs na najbardziej spostrzegawczą i ciekawską grupę turystyczną, który polegać będzie na wypełnieniu karty startowej podczas jazdy wybraną trasą. Nagrodami dla drużyn będą pamiątkowe statuetki. Każdy z uczestników otrzyma gorący posiłek.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zgłoszenia do udziału w bezpłatnym rajdzie przyjmowane są do 14 czerwca pod adresem e - mailowym: [email protected] Każdy uczestnik, który zachce przyjechać do Wierzchowin powinien jechać w kamizelce odblaskowej i kasku rowerowym.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Około godziny 12.30 nastąpi podsumowanie rajdu. Wyjazd w drogę powrotną nastąpi po około dwóch godzinach odpoczynku.


Cele imprezy:
- popularyzacja turystyki rowerowej,
- aktywny wypoczynek na rowerach,
- poznawanie terenów powiatu zamojskiego,
- popularyzacja turystyki rowerowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
- zachęcanie i wdrażanie nawyków do aktywnego i bezpiecznego korzystania z wytyczonych tras i dróg rowerowych,
- doskonalenie umiejętności korzystania z map i kompasów.


Organizatorami wydarzenia są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu, UKS „Azymut” Siedliska przy współpracy Gminy Zamość, Miasta Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz GOK Gminy Zamość i KGW Wierzchowiny

Regulamin rajdu kliknij
 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe