Redaktor Janusz Kawałko zdobył tytuł Wicemistrza Polski Dziennikarzy w tenisie ziemnym

  • 14.06.2021, 15:13 (aktualizacja 15.06.2021, 08:21)
  • Małgorzata Kryk
Redaktor Janusz Kawałko zdobył tytuł Wicemistrza Polski Dziennikarzy w… Fot. www.mediatenis.pl
60. Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w tenisie ziemnym odbyły się w dn. 11-13.06 na kortach OSiR Solec w Warszawie. W grach pojedynczych i deblowych o tytuł Mistrza Polski zagrali dziennikarze - członkowie zwyczajni Klubu MEDIA, przyjaciele oraz zaproszeni goście, w tym reprezentanci partnerów i sponsorów. Oprócz rozgrywek przeprowadzone zostało zebranie sprawozdawczo - wyborcze Stowarzyszenia Tenisowo - Narciarskiego Klubu Dziennikarzy.

Turnieje singlowe rozegrano w dwóch grupach wiekowych wśród kobiet (open, 50 lat) oraz w pięciu kategoriach wiekowych mężczyzn (open, 45, 55, 65, 70 lat). Mężczyźni zmierzyli się także w grach deblowych (kategoria open, 110+). Zawodnicy mieli okazję zagrać również w grze podwójnej mieszanej.

W Mistrzostwach Polski Dziennikarzy doskonałą kondycję sportową w grupie zawodników do 55 lat zaprezentował zamościanin Janusz Kawałko, zdobywając w singlu tytuł wicemistrza Polski (Jan Żołna – Janusz Kawałko 6:3, 6:3). Dyplom oraz okazały puchar trafił do redaktora Janusza Kawałko, założyciela Klubu Tenisowego Return Zamość, byłego wieloletniego prezesa, a aktualnie prezesa honorowego tego klubu. Janusz Kawałko w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy wziął udział jako zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Awangarda Lubelska”. Uzyskany tytuł wicemistrza Polski jest potwierdzeniem nie tylko dobrej kondycji, ale także doskonałej techniki gry w tenisa. Warto nadmienić, że Janusz Kawałko do turnieju przygotowywał się na zewnętrznych kortach Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return.

To nie jedyny sukces Janusza Kawałko w tenisie ziemnym. Reprezentując środowisko medialne, w tym także Klub Tenisowy Return Zamość brał udział w Tenisowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które trzykrotnie (w tym jedne międzynarodowe) odbyły się na otwartych kortach przy ulicy Studziennej 2 w Zamościu. Kilkukrotnie brał także udział w Tenisowych Mistrzostwach Świata Dziennikarzy m.in.: w Słowenii, Czechach, w Polsce (Szczecin) oraz dwukrotnie na Słowacji. Reprezentował również nasz kraj także w Pucharze Świata w Umagu w Chorwacji.

Natomiast w ostatnich latach odniósł inne zaszczytne osiągnięcia. W kwietniu 2019 roku podczas Halowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Pabianicach w grze pojedynczej zdobył brązowy medal. Z kolei w grudniu ubiegłego roku w Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie, które odbyły się na kortach Akademii Tenisowej Tenis Kozerki koło Warszawy redaktor Janusz Kawałko w kategorii wiekowej 55+ został Mistrzem Polski.

Redaktor Janusz Kawałko jako miłośnik tej dyscypliny sportu systematycznie bierze udział w turniejach organizowanych w Polsce. Zawodowo związany jest z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą im. Wincentego Pola w Lublinie, gdzie jest dyrektorem ds. Rozwoju, a także Pełnomocnikiem założyciela tej uczelni. Jako koordynator ds. kierunku wychowania fizycznego prowadzi także zajęcia dla studentów. Jako miłośnik i trener tenisa ziemnego zachęca i motywuje swoich studentów do gry na korcie. To właśnie pod okiem wielokrotnie utytułowanego Mistrza Polski studenci mogą kształtować i doskonalić odpowiednie nawyki techniczne, jakie powinien posiadać każdy zawodowy tenisista.

Należeć do grona czołówki najlepszych tenisistów Polski jest wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych.Wyniki finałów 60. mistrzostw Polski dziennikarzy w tenisie:
Singiel mężczyzn open:

Grzegorz Święcicki – Jerzy Wasowski 6:3, 6:0
Singiel kobiet open:
Karolina Lewandowska -Elżbieta Perzyńska 6:2, 6:2
Singiel mężczyzn (45 lat):
Rafał Jaworski – Tomasz Barański 6:2, 6:3
Singiel kobiet (50 lat):
Jolanta Budzowska – Ewa Osiatyńska 6:0, 6:1
Singiel mężczyzn (55 lat):
Jan Żołna – Janusz Kawałko 6:3, 6:3
Singiel mężczyzn (65 lat):
Jan Krakowiak – Janusz Wiśnioch 6:2, 3:6, 10-4
Singiel mężczyzn (70 lat):
Andrzej Karczewski – Piotr Jendroszczyk 6:1, 6:1
Debel mężczyzn open:
Maciej Sołdan, Rafał Sitarz-Tomasz Barański, Grzegorz Święcicki 2:6, 7:6 (7-2), 10-7
Debel mężczyzn (110+):
Rafał Jaworski, Jan Żołna – Jacek Lepiarz, Janusz Wiśnioch 6:3, 6:4
Mikst:
Elżbieta Perzyńska, Rafał Sitarz – Jolanta Budzowska, Radomir Rek 6:2, 6:0

Nagrodę Fair Play ufundowaną przez Tygodnik ANGORA – głównego Partnera Medialnego Mistrzostw otrzymała Małgorzata Barucka (Polskie Radio).

Wyniki meczów kliknij

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe