Pomóżmy upamiętnić zaginioną osadę i gajówkę Kociołki

  • 14.06.2021, 19:38
  • Joanna Ferens
Pomóżmy upamiętnić zaginioną osadę i gajówkę Kociołki
Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju pozyskał dofinansowanie z Konkursu Grantowego "Działaj Lokalnie" na realizację projektu "Kociołki - zaginiona osada leśna".

W ramach projektu, w miejscu gdzie istniała osada leśna oraz gajówka Kociołki (zobacz mapę powyżej), zostanie posadowiony kamień z tablicą pamiątkową, a także oddzielna tablica informacyjna. Planujemy także wydanie niewielkiej broszury.

Osada leśna Kociołki istniała od I połowy XIX w. do lat 30-tych XX w., kiedy kilka rodzin tam mieszkających zostało wysiedlonych z lasu. W miejscu zabudowań postawiono gajówkę, która istniała do lat powojennych i była ostoją partyzantów w czasach II wojny światowej.

Pomóżmy upamiętnić ludzi, którzy żyli w tej niewielkiej leśnej wsi oraz gajówce. Jeśli masz dokumenty, stare zdjęcia bądź po prostu informacje ustne, zgłoś się do Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Dzięki Państwa pomocy łatwiej będzie nam przygotować tablice informacyjną oraz broszurę.

 

Dane kontaktowe:

GOK w Biłgoraju

tel. 84 688 28 53; 84 534 80 19

email: [email protected]; [email protected]

 

Więcej informacji o osadzie i gajówce Kociołki można znaleźć TUTAJ.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe