Józefów. Szlakiem niedźwiedzia Wojtka

  • 14.06.2021, 21:43 (aktualizacja 14.06.2021, 21:44)
  • Joanna Ferens
Józefów. Szlakiem niedźwiedzia Wojtka
Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie rozpoczyna realizację projektu pt. „Od małej do wielkiej ojczyzny- szlakiem niedźwiedzia Wojtka”.

O głównych założeniach projektu informuje dyrektor biblioteki Elżbieta Jamroz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt jest skierowany głównie do młodego pokolenia, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży historię II wojny światowej, również tę lokalną:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kluczowa dla projektu jest postać niedźwiedzia Wojtka, który zapisał się w wyjątkowy sposób na kartach historii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach projektu zaplanowano m.in. spotkania z kombatantami, spotkania z pisarzami książek historycznych dla dzieci i młodzieży, cykl 8 wakacyjnych spotkań dla dzieci ph. „Wojny dorosłych”, piknik i rajd rowerowy ph. "Z książką na ramie", grę terenową „Z książką w podróż historyczną” dla młodzieży, konkurs dla dzieci „Podróż niedźwiedzia Wojtka w mojej wyobraźni” oraz Quest „Szlakiem literatury i historii w gminie Józefów”. Powstaną również wystawy „Roztocze. Szlakiem poezji", i “Paprocie zakwitły krwią partyzantów”. Odbędzie się także cykl warsztatów edukacyjnych dla młodzieży - spotkania „Literacko i historycznie - escape room”, Noc z historią, a owocami projektu będzie Kulturalnik Historyczny – jednodniówka i reportaż z realizacji projektu zamieszczony w Internecie. Bezpośrednio w zadaniu weźmie udział około 500 osób, pośrednio około 2000 osób.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2021. Patronat medialny nad wydarzeniami projektowymi objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe