Prace przy budowie hrubieszowskiego basenu postępują zgodnie z planem

  • 15.06.2021, 14:19 (aktualizacja 15.06.2021, 14:30)
  • Małgorzata Zaręba
Prace przy budowie hrubieszowskiego basenu postępują zgodnie z planem Urząd Miasta Hrubieszów
Koniec roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z planem, bo ostatni raz uczniowie pójdą do szkoły w piątek 25 czerwca. Dla wszystkich dzieci będzie to czas beztroski, który poświecą na odpoczynek. Niektórzy czas wolny spędzą: w domu, inni na wyjazdach z rodzicami, a jeszcze inni na koloniach i obozach sportowych.

Wakacje kojarzą nam się z wodą, a przypomnijmy, że z atrakcji wodnych niezależnie od warunków pogodowych możemy skorzystać m.in na krytych pływalniach jakie mamy w Zamościu, Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim.

Niebawem, bo już w przyszłym roku na nowoczesnym krytym basenie będą mogli popływać także mieszkańcy Hrubieszowa. Kryta pływalnia będzie składała się z dwóch kondygnacji, gdzie będą znajdowały się: szatnie, mała gastronomia, pomierzenia sanitarne i administracyjno – biurowe oraz strefa dla pływających.

Na hrubieszowskiej pływalni sympatycy wody będą mieli do dyspozycji:
- pełnowymiarowy 6-torowy sportowy basen, o długości 25 metrów,
- basen rekreacyjny,
- dwu torowy basen do nauki pływania,
- brodzik dla dzieci,
- zjeżdżalnię wodną o długości 90 metrów,
- sannę parową i suchą,
- basen do schładzania.

Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa poinformowała, że w ostatnim czasie prace przy budowie krytej pływalni prowadzone były wewnątrz i na zewnątrz budynku. Na jakim etapie są obecne prace budowlane?

loadingŁaduję odtwarzacz...Budowa basenu do także infrastruktura drogowa. Przy basenie wzdłuż ul. Żeromskiego powstaną dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokarów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą na budowę drogi wojewódzkiej i drogi dojazdowej przy krytej pływalni, gdzie również powstaną nowe miejsca parkingowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Marta Majewska dodała, że na budowę krytej pływalni udało się pozyskać dofinansowanie przekraczające 14 mln złotych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Obiekt będzie funkcjonował w oparciu o własne przyłącza kanalizacji sanitarnej, wody, gazu i energii elektrycznej, według wydanych przez odpowiednie instytucje zapewnień i warunków technicznych.Termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na 2 marca przyszłego roku.

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe