"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  • 15.06.2021, 14:36 (aktualizacja 15.06.2021, 14:46)
  • Małgorzata Kryk
"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"
W środę (16.06) na drogach całego kraju policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą prewencyjne działania w ramach akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Jak wykazują policyjne statystyki nagminnymi wykroczeniami kierowców na polskich drogach wciąż jest nadmierna prędkość i alkohol. Dlatego policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie prowadzą akcje takie jak "Prędkość""Pasy"czy "Trzeźwy Poranek". Natomiast w najbliższą środę (16,06) na drogach całego kraju przeprowadzona będzie akcja ph. 'Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

To właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a wiec pieszych i rowerzystów dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Do najczęściej popełnianych wykroczeń, do których dopuszczają się kierowcy wobec pieszych i rowerzystów należą; wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz  nieustępowanie pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przed oznakowanymi przejściami dla pieszych.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca i piesi mają pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście i mają zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. W Zamościu w kierunku poprawy bezpieczeństwa pieszych na ul. Okrzei w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 przed oznakowanym przejściem dla pieszych namalowany został pierwszy piktogram z hasłem „SMART STOP”. Niebawem kolejne piktogramy pojawią się w okolicach szkół oraz w miejscach najbardziej uczęszczanych przez pieszych. Marcin Nowak, dyrektor Zarządu dróg Grodzkich w Zamościu powiedział co mają na celu namalowane na chodnikach poktogramy z hasłem „SMART STOP”?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Właśnie w środę na nieprawidłowe zachowania pieszych zwrócą uwagę wszyscy policjanci. Ale nie tylko na pieszych, bo grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego należą także rowerzyści. Jakie nieprawidłowe zachowania rowerzystów odnotowano w roku ubiegłym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pamiętajmy o tym, że  bezpieczeństwo na polskich dogach zależy przede wszystkim od nas samych. Najlepszym  rozwiązaniem na poprawę bezpieczeństwa przy zebrach jest ze strony kierowców zmniejszenie prędkości jazdy, a ze strony pieszych uważne obserwowanie sytuacji na drodze, zarówno przed wkroczeniem na przejście, jak i w trakcie jego pokonywania.

 

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe