Ruszył Zamojski Festiwal Książki

  • 15.06.2021, 19:03
  • Anna Niderla-Kudach
Ruszył Zamojski Festiwal Książki
Na Rynku Wodnym w Zamościu rozpoczął się 11. Zamojski Festiwal Książki.

Rozpoczął się Zamojski Festiwal Książki organizowany przez Książnicę Zamojską. W tym roku odbywa się pod hasłem: „Kalejdoskop kulturalny”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy dzień Festiwalu (15.06) za nami, a podczas niego odbyło się spotkanie z autorką niezwykle poczytnych w Polsce książek obyczajowych – Krystyną Mirek. To literatura głównie dla pań – powiedziała sama autorka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Książki Krystyny Mirek cieszą się ogromnym zainteresowaniem również wśród zamościanek – przyznaje Halina Zielińska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas pierwszego dnia festiwalowego odbyła się uroczysta gala podczas której wyróżnieni zostali najaktywniejsi czytelnicy Książnicy oraz przyznane zostały nagrody instytucjom i podmiotom, które wspierają działalność Książnicy Zamojskiej. Dzień zwieńczył koncert w stylu lat 20. i 30. XX wieku zespołu Stopa Sound. Gala to również okazja do podsumowania roku działalności Książnicy. Zapytaliśmy, jaki był ten miniony rok?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że Zamojski Festiwal Książki trwa!

16 czerwca zaplanowane jest spotkanie z regionalistą Fryderykiem Kierepką oraz wykład genealoga Przemysława Portusia – prezesa Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny. Dzień zakończy panel dyskusyjny, którego tematem będą ulice i place Zamościa. Dyskutować będą Bogdan Nowak, dr Jakub Żygawski, Piotr Piela, dr Łukasz Kot.

Trzeci dzień przygotowany został z myślą o dzieciach. Startujemy razem z Sową Wolumeną, która zabawiać będzie małych uczestników Festiwalu. Specjalnie dla nich zaplanowane zostało spotkanie z autorką Joanną Krzyżanek, połączone z warsztatami. Festiwalowy dzień zakończy się spektaklem KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, przygotowanym przez Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

A 19 czerwca (sobota) zapraszamy na Giełdę Książki Regionalnej. Zamojski Festiwal Książki dobywa się na Rynku Wodnym w Zamościu.

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe