Załuże. Św. Antoni na „Kierniczkach”

  • 16.06.2021, 15:56
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Załuże. Św. Antoni na „Kierniczkach” Ks. Łukasz Kolasa
W niedzielę 13 czerwca została poświęcona kapliczka św. Antoniego w Załużu na „Kierniczkach”.

Dokonał tego Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu Ksiądz Michał Maciołek. To szczególne miejsce, zostało wybrane dlatego, ponieważ jak głosi ludowa tradycja, tam właśnie miał się objawić Św. Antoni. Po zakończonym obrzędzie poświęcenia, na przygotowanej obok kapliczki scenie, odbył się spektakl Teatru „Arka Lwowska”, następnie koncert organowy prof. Jana Bokszczanina, a na zakończenie koncert Tomka Kamińskiego z zespołem. Na scenie wybrzmiały starsze i nowsze kompozycje muzyka. Pojawił się także, bardzo popularny utwór, „Ty tylko mnie poprowadź”, który był dla młodego artysty bardzo deprymujący, stwierdza wokalista Tomek Kamiński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomimo padającego deszczu, podczas koncertu, publiczność nie zawiodła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ciężka praca jest receptą na sukces muzyczny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapliczka Św. Antoniego na „Kierniczkach” jest otwarta dla wszystkich wiernych, a opiekun kapliczki Ksiądz Roman Karpowicz, zaprasza w każdy wtorek na „Kierniczki”, na wspólną Eucharystię o godz. 19.00.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe