Biłgoraj. Olimpiada Matematyczna

  • 16.06.2021, 16:46
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Olimpiada Matematyczna
W Katolickim Przedszkolu im. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się (16.06) Olimpiada Matematyczna.

Do jej głównych założeń od wielu lat należy rozwijanie umiejętności matematycznych, promocja matematyki, kształtowanie logicznego myślenia, a także wyłonienie matematycznych talentów.

W olimpiadzie wziął udział m.in. Staś Madycki, który w rozmowie podkreślał, że bardzo lubi matematykę, bo dzięki niej potrafi się w odpowiedni sposób podzielić zabawkami z innymi dziećmi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego matematyka jest ważna już na tak wczesnym etapie edukacji – wyjaśniała Natalia Dziewa, nauczyciel w przedszkolu katolickim:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Matematyka, nauczana od najmłodszych lat w odpowiedni sposób może być dla dziecka przyjemnością – tłumaczył Mieczysław Król, dyrektor przedszkola:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło 15 najmłodszych pasjonatów matematyki z 14 placówek przedszkolnych powiatu biłgorajskiego.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe