Karol Swatko zdobył podwójne mistrzostwo Polski w JIU-JITSU

  • 17.06.2021, 12:19 (aktualizacja 18.06.2021, 09:00)
  • Małgorzata Kryk
Karol Swatko zdobył podwójne mistrzostwo Polski w JIU-JITSU http://straz.zamosc.pl/
Sekcyjny Karol Swatko z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu jest nie tylko strażakiem, ale także utalentowanym zawodnikiem zamojskiej sekcji STRONGHOLD.

Swoje umiejętności w jiu-jitsu udowodnił 12 czerwca podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim JIU-JITSU, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim. Trenerem Karola jest Kamil Czochra, któremu także należą się wielkie gratulacje. Trener podwójnego mistrza Polski  zdradził czym jest B J-J.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Strażak Karol Swatko na MP zdobył podwójne mistrzostwo w kategorii GI oraz NO GI. Jest to walka w kimonach i bez kimon. Jednak technika rządzi się innymi zasadami, a na czym polegają te różnice?
loadingŁaduję odtwarzacz...

W zawodach w Mińsku Mazowieckim rywalizowało ok. 350 zawodników w różnych kategoriach, a Karol Swatko stoczył po trzy walki w każdej z kategorii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Szozda dodał, że Karol Swatko jako strażak jest także reprezentantem województwa lubelskiego w sporcie pożarniczym, ale także ratownikiem wodnym, a wiec strażakiem z powołania.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Karol Swatko jest człowiekiem życzliwym, a w działania służbowe jest w pełni zaangażowany.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Trener sekcji STRONGHOLD Kamil Czochra, zawodowo jest  żołnierzem w zamojskiej jednostce wojskowej. Zdradził, że umiejętności zdobywane na macie często wykorzystywane są podczas pełnienia służby w zawodach mundurowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


 Zdaniem Kamila Czochry trenowanie sztuk walk wzmacnia poczucie pewności siebie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Karol na treningi sekcji STRONGHOLD uczęszcza systematycznie, a odbywają się one na sali mat w zamojskim OSiR.

                                                       Brawa dla Karola i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej i zawodowej.

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe