Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia

  • 17.06.2021, 17:16
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Papieski Dzień Dziękczynienia
Już w najbliższą niedzielę, 20 czerwca o godz. 19:00 w kościele Św. Jana Pawła II w Biłgoraju odbędzie się Papieski Dzień Dziękczynienia. Będzie to koncert pn. "Jan Paweł II - prorok naszych czasów".

Koncert odbędzie się w 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do już wolnej Ojczyzny, kiedy w 1991 roku papież przyjechał i mówił nam o Dekalogu – tłumaczy organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Bordzań dodaje, iż koncert jest również dziękczynieniem za dar parafii pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W koncercie wystąpią znani artyści sceny muzycznej m.in. Alicja Tracz, Lidia Pospieszalska, Krzysztof Antkowiak, Agnieszka Cudzich, Michalina Lipińska oraz Chór Kameralny Jednego Serca Jednego Ducha.

Organizatorami wydarzenia są Parafia Św. Jana Pawła II w Biłgoraju i Fundacja „Gaudium et Spes”. Patronat honorowy nad koncertem objęli wicepremier Jacek Sasin, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski,  europoseł Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek i Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip.

Koncert „Jan Paweł II – prorok naszych czasów” w ramach Papieskiego Dnia Dziękczynienia w Biłgoraju bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe