Biłgoraj. Wizytacja kanoniczna w sanktuarium św. Marii Magdaleny

  • 20.06.2021, 16:46
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wizytacja kanoniczna w sanktuarium św. Marii Magdaleny
W niedzielę, 20 czerwca, w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju miała miejsce wizytacja biskupia tzw. kanoniczna, zaś z duszpasterzami i parafianami spotkał się bp Mariusz Leszczyński .

O godz. 12.00 w parafialnym kościele została odprawiona suma, podczas której 74 młodych ludzi z rąk ks. Biskupa przyjęło sakrament bierzmowania.

Na początku ks. Biskupa powitały dzieci, przedstawiciele rady parafialnej, grup modlitewnych i Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju oraz rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Następnie ks. dziekan Witold Batycki złożył ks. Biskupowi sprawozdanie z pracy parafii, podkreślając, iż sam Bóg wzgórze wybrał w Puszczy Solskiej na miejsce objawień św. Marii Magdaleny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Leszczyński dziękował za przygotowanie wizytacji i rozwijanie kultu św. Marii Magdaleny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. biskup zwrócił się również do młodzieży z apelem, aby żyli we wspólnocie z Chrystusem i Kościołem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Biskup odwiedził kościoły filialne w Smólsku, Dereźni i Woli Dereźniańskiej, spotkał się również z siostrami benedyktynkami i księżmi mieszkającymi w Domu Księdza Seniora. Na zakończenie odwiedził również cmentarz parafialny.

Joanna Ferens

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe