Za nami Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich

  • 21.06.2021, 15:57 (aktualizacja 24.06.2021, 14:49)
  • Joanna Mazurek
Za nami Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich
Było barwnie, radośnie, na ludową nutę, ale przede wszystkim, na chwałę Panu Bogu. Niedzielny (20.06) Festiwal Pieśni Religijnej dla Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych okazał się wielkim sukcesem.

Wydarzenie odbyło się w Lipsku koło Zamościa i współfinansowane było przez Województwo lubelskie „Lubelskie smakuje życie”. Podczas festiwalu odbyło się też rozstrzygnięcie Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych, emitowanej w KRZ. Audycję i festiwal prowadził ks. Krzysztof Hawro.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas przeglądu wystąpiło dziesięć zespołów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawicielki laureatek Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych, czyli Andrzejkowych Nutek podkreślały, że głosy oddane przez słuchaczy są dla nich wielką radością.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gospodarzem miejsca, a więc proboszczem parafii Lipsko jest duszpasterz rolników naszej diecezji ks. Józef Bednarski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W wydarzeniu wziął udział przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jednocześnie wierny parafii Lipsko, senator Jerzy Chróścikowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z zespołami spotkał się Krzysztof Gałaszkiewicz, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszymy się, że na terenie powiatu zamojskiego mamy bardzo dużo KGW – podkreślał starosta zamojski, Stanisław Grześko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu oraz parafia pw. Św Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa.

 

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe