Tu schronił się ks. Wyszyński

  • 21.06.2021, 16:23 (aktualizacja 21.06.2021, 16:36)
  • Joanna Mazurek
Tu schronił się ks. Wyszyński Sylwia i Krzysztof Wojciechowscy
Wyjątkową wędrówkę odbyła w minioną sobotę i niedzielę (19-20.06), grupa studentów architektury krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wraz z opiekunem, dr. inż. Janem Kamińskim, oraz Krzysztofem Wojciechowskim z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, studenci przeszli „Turystycznym szlakiem pieszym śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Ziemi Skierbieszowskiej”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponad trzydziestokilometrowa trasa szlaku upamiętnia ukrywanie się na tych terenach przyszłego Prymasa Tysiąclecia przed poszukującym go Gestapo. Trwało ono od jesieni 1941 do wiosny 1942 r.
Szlak rozpoczyna się w Żułowie, w Gminie Kraśniczyn, przebiega przez gminę Skierbieszów i kończy się w gminie Sitno. Z pielgrzymami z KUL-u Katolickie Radio Zamość spotkało się w pierwszym dniu wędrówki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo się cieszymy, że możemy poznawać te miejsca – podkreślał dr Jan Kamiński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szlakiem wędrowało łącznie dziesięć osób. Była wśród nich Kamila, studentka I roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Student II roku, Tomasz, jest zdania, że trudne doświadczenie ukrywania się, które wpisało się w początki kapłaństwa ks. Wyszyńskiego, mogło wywrzeć wpływ na jego dalsze lata.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autor przewodnika po szlaku, a jednocześnie pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Krzysztof Wojciechowski podkreślał duże zainteresowanie młodzieży trasą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto przypomnieć, że kilka lat po okresie wojennego ukrywania się, ks. Stefan Wyszyński, już jako biskup ordynariusz lubelski, wizytował niektóre z parafii, obecnie znajdujących się na terenie szlaku.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe