Otwarcie nowych dróg w Powiecie Biłgorajskim

  • 10.12.2016, 17:57
  • Joanna Ferens
Otwarcie nowych dróg w Powiecie Biłgorajskim
W minionym tygodniu (07.12) odbyło się podsumowanie I etapu pilotażowego programu leśno - samorządowego w Powiecie Biłgorajskim.

Tego dnia  dokonano poświęcenia, otwarto i oddano do użytku dwie wyremontowane przez samorząd powiatowy i samorządu gminne drogi powiatowe: drogę Gózd Lipiński – Potok Górny współfinansowaną przez Lasy Państwowe i drogę Naklik – Harasiuki współfinansowaną z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.


Wójt Gminy Potok Górny Edward Hacia podkreśla, że jest to wielkie osiągnięcie działalności samorządów

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inwestycji gratulował również Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych ds. ekonomicznych, Krzysztof Janeczko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją wdzięczność dla wszystkich  zaangażowanych w ten program wyrażała poseł na Sejm RP, Agata Borowiec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrał również Starosta Biłgorajski Marian Tokarski: ‘Rok 2016 dla Powiatu Biłgorajskiego był rokiem bardzo dobrym, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Obfitował on w wiele zadań. Te wszystkie zadania pozwoliły zmodernizować i wyremontować 80 km dróg powiatowych’.

Program leśno-samorządowy ma na celu realizację zadań drogowych przez samorządy we współpracy z Lasami Państwowymi. Remont tych dróg to ogromne inwestycje, gdyż jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju, Maria Góralska,  remont drogi Gózd Lipiński - Potok Górny kosztował łącznie ponad 1,8 mln zł, zaś drogi Naklik – Harasiuki to koszt 3mln zł. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe