Józefów. Gra terenowa

  • 22.06.2021, 17:26
  • Joanna Ferens
Józefów. Gra terenowa
16 czerwca w Józefowie odbyła się gra terenowa pn. „Z książką w podróż historyczną", Gra była jednym z działań realizowanego przez bibliotekę w Józefowie  projektu "Od małej do wielkiej ojczyzny - szlakiem niedźwiedzia Wojtka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Do rywalizacji przystąpiły cztery pięcioosobowe drużyny, po dwie ze szkół podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim. Uczestnicy mieli za zadanie odwiedzać wyznaczone przez organizatorów punkty kontrolne, gdzie mieli wykonywać zadania nawiązujące do literatury i historii Józefowa. Zadaniem uczestników gry było odnalezienie skradzionej przez złodziei z biblioteki cennej starej książki, ale po drodze czekało na nich sporo zadań i zagadek.

Najciekawszymi zadaniami były: ułożenie zdjęć, obrazujących chronologicznie rozwój Józefowa, przyporządkowanie dat do wydarzeń historycznych, napisanie listu do założyciela miasta oraz narysowanie i pokolorowanie herbu na podstawie opisu.  Wśród najtrudniejszych uczniowie wymieniali m.in.: dopasowanie zdjęć z galerii twórców literatury związanych z Józefowem do nazwiska i okładki książki oraz podanie imienia i nazwiska pisarza, który w drugiej połowie 19. wieku odwiedzał swojego wuja, będącego proboszczem w Józefowie chodziło o Bolesława Prusa. Na pytanie o zadania, które spodobały się najbardziej, uczestnicy gry odpowiadali, że chętnie pisali hasła zachęcające do czytania książek, a także pytali w sondzie ulicznej o tytuł książki Konrada Bartoszewskiego, w której znalazły się refleksyjne opowiadania, nowele i pamiętnikarskie notatki porucznika Konrada opisujące lata II wojny światowej.

Najlepsza okazała się drużyna „Raz Dwa” z Majdanu Nepryskiego w składzie: Wiktoria Bajan, Oliwia Bielak, Gabriela Hanys, Anita Margol i Szymon Szarowolec. Kolejne miejsca zajęły: "Siódemeczki z Małej Rzeczki" z Józefowa, "Mocna Piątka", także z Józefowa i grupa "Trzy Cztery" z Majdanu Nepryskiego.

Patronat medialny nad projektem objęło Katolickie Radio Zamość.

/Inf. nadesłana/

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe