Biłgoraj. Pogrzeb ks. Bogusława Wojtasiuka

  • 22.06.2021, 18:28
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Pogrzeb ks. Bogusława Wojtasiuka
W kościele Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju odbyły się (22.06) uroczystości pogrzebowe ks. kan. Bogusława Wojtasiuka, który przez wiele lat posługiwał tutaj jako proboszcz.

Mszę św. pogrzebową sprawowali biskup senior Jan Śrutwa i ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej biskup Marian Rojek, który na samym początku przywołał najważniejsze fakty z życia zmarłego kapłana i zachęcał do modlitwy w jego intencji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W imieniu mieszkańców Biłgoraja zmarłego kapłana pożegnał, dziękując za jego wzorową kapłańską posługę burmistrz Janusz Rosłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Piotr Brodziak, wykonawca testamentu i wychowanek ks. Bogusława Wojtasiuka, który w rozmowie wspominał swojego proboszcza i wyrażał wdzięczność za jego życzliwość i wszelkie wsparcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ciało ks. kanonika Bogusława Wojtasiuka zostało złożone w krypcie kaplicy cmentarnej, znajdującej się na cmentarzu przy ul. Lubelskiej.

Ks. kan. Bogusław Wojtasiuk zmarł 17 czerwca 2021 roku w Biłgoraju w wieku 85 lat. Polecajmy go w modlitwach Bożemu Miłosierdziu.

Joanna Ferens

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe