Powstaje Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych

  • 22.06.2021, 19:33 (aktualizacja 22.06.2021, 19:43)
  • Radio Warszawa
Powstaje Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych miało miejsce dziś (22.06) w Warszawie.

Zakończenie inwestycji jest planowane w 2023 roku. W wydarzeniu wzięli udział, między innymi, Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Zarządu TZF „Polfa” S.A. Jarosław Król, wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił, że inwestycja jest przełomowa, ambitna i unikalna na skalę światową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działania podejmowane przez Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych wpłynął pozytywnie na ogólny rozwój kraju i wysoką pozycję międzynarodową.

Jak podkreśla Prezes Zarządu TZF „Polfa” S.A. Jarosław Król, powstanie tak wielkiego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy ludzi. Na uznanie zasługuje zespół Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych zacznie działać w 2023 roku. Będzie to jedyny taki kompleks w tej części Europy. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom będą tam wytwarzane leki, które do tej pory nie były produkowane w Polsce. Wydajność produkcji jest szacowana na 6 milionów dawek leków rocznie.

 

 

Radio Warszawa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe