3 lipca otwarcie franciszkańskiego kościoła w Zamościu

  • 24.06.2021, 11:14 (aktualizacja 24.06.2021, 14:46)
  • Joanna Mazurek
3 lipca otwarcie franciszkańskiego kościoła w Zamościu źródło: http://dzieloodbudowy.pl
Na tę wiadomość czekaliśmy trzy i pół roku: już za kilka dni otwarcie dla kultu Bożego odbudowanego franciszkańskiego kościoła w Zamościu.

W sobotę 3 lipca po Eucharystii, której w kościele ojców redemptorystów o godz. 18.00 przewodniczył będzie pasterz naszej diecezji, ks. bp Marian Rojek, Najświętszy Sakrament w procesji przeniesiony będzie do odbudowanego kościoła ojców franciszkanów. Na uroczystości zaprasza proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Zamościu o. Andrzej Zalewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 4 lipca ojcowie franciszkanie oraz ojcowie redemptoryści będą sprawować Mszę św. tylko w kościele franciszkańskim. Świątynia redemptorystów, czyli kościół pw. św. Mikołaja, przejdzie remont.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Godziny dyżurów w konfesjonale i Mszy św. w dni powszednie nie zmienią się. Nieco inaczej będzie w niedziele.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odbudowana świątynia przechodzi ostatnie przygotowania przed wielkim otwarciem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że uroczyste poświęcenie świątyni planowane jest na 17 września na godz. 17.00. Tego dnia przypada święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe