E-nergiczny czytelnik

  • 24.06.2021, 14:57
  • Informacja nadesłana
E-nergiczny czytelnik
Książnica Zamojska zaprasza osoby 50+ i niepełnosprawne na cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu „E-nergiczny czytelnik”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach:

1. Warsztat z obsługi czytników e-booków

Zajęcia przeznaczone dla osób chcących korzystać z książek elektronicznych dostępnych w bibliotece. W ramach realizacji projektu zostaną zakupione także czytniki e-booków, co pozwoli wprowadzić do oferty biblioteki usługę wypożyczenia tych urządzeń.

2. Warsztat z bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram

Na szkoleniu zostaną omówione najważniejsze zasady, które obowiązują przy tworzeniu i prowadzeniu treści w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się jak przy pomocy social mediów korzystać z oferty kulturalnej i ją promować. Poznają pozytywne i negatywne przykłady i praktyczne porady, specjalnie dopasowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

3. Warsztat z obsługi najbardziej popularnych komunikatorów m.in. Whatsapp, Messenger, Google Duo, Google Maps

Na zajęciach uczestnicy nauczą się korzystać z najbardziej potrzebnych i ułatwiających dostęp do kultury narzędzi internetowych. Dowiedzą się m. in. jak zakładać i obsługiwać pocztę Gmail oraz komunikować się online.

4. Warsztat "Kultura na wyciągnięcie ręki”

Zajęcia z wykorzystaniem tabletów i smartfonów, pokazujące jak dotrzeć do oferty kulturalnej dostępnej online. W czasie szkolenia uczestnicy poznają przydatne aplikacje i nauczą się korzystać z bibliotek cyfrowych, wirtualnych galerii czy muzeów.

Czas trwania każdego warsztatu: 2,5 godz.

Projekt ma na celu poszerzenie kompetencji cyfrowych osób 50+ i niepełnosprawnych oraz zachęcenie ich do aktywniejszego korzystania z oferty kulturalnej dostępnej online.

Partnerem w realizacji zadania jest Zamojski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20, pok. 12). Deklaracje uczestnictwa w warsztatach dostępne na stronie internetowej biblioteki oraz na miejscu.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej biblioteki, tel. 84 627 11 54 w. 21 lub 31, mail: [email protected], [email protected]

Ilość miejsc ograniczona!

Informacja nadesłana

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe