Niedziela Radiowa w Załużu

  • 26.06.2021, 08:53 (aktualizacja 30.06.2021, 15:00)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Niedziela Radiowa w Załużu Ks. Jacek Rak
Już w najbliższą niedzielę (27.06) w ramach Niedzieli Radiowej, Katolickie Radio Zamość odwiedzi parafię pw. Matki Bożej Opieki w Załużu.

Parafia została erygowana dekretem administratora apostolskiego bpa Mariana Rechowicza 1 III 1979 r. Funkcję kościoła parafialnego pełniła wówczas drewniana z XVII w. cerkiew, która doszczętnie spłonęła wraz z wyposażeniem 28 V 1984 r.

Obecny kościół parafialny pod wezwaniem Opieki Matki Bożej - wymurowany z cegły w stylu neogotyckim, został wzniesiony w latach 1984-1994. Poświęcony 29 III 2009 r. przez ówczesnego Biskupa Zamojsko - Lubaczowskiego Wacława Depo.
Jednak Parafię tworzą przede wszystkim osoby, mówi Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Opieki w Załużu, Ksiądz Tadeusz Maciejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto przybyć do Załuże, do czego zachęca Ksiądz Proboszcz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te i wiele innych ciekawych informacji, przygotowanych przez ks. Proboszcza jak również przez przedstawicieli parafii, będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość w niedzielę po godzinie 17.00 i w poniedziałek po godzinie 13.00.
A już dzisiaj zapraszamy na niedzielną transmisję uroczystej Eucharystii z parafii Załuże, która rozpocznie się o godzinie 11.00.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe