Wakacyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

  • 30.06.2021, 08:16 (aktualizacja 30.06.2021, 08:24)
  • Małgorzata Kryk
Wakacyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym Policja
Na stronach internetowych komend dostępna jest wakacyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

To już 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Na mapie podana jest informacja: o lokalizacji zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia. Każdej doby na mapie zaznaczane są miejsca z ostatniej doby oraz od początku wakacji, w których doszło do śmiertelnych wypadków, o czym informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wynika z wakacyjnej mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji, a wiec od soboty (26.06) na polskich drogach doszło do 17 wypadków, w tym 7 z nich miało miejsce tylko ostatniej doby. Bieżące statystyki mają za zadanie zobrazować skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jako uczestnicy ruchu drogowego powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o których zawsze należy pamiętać.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem i jak obrazuje wakacyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym takich zdarzeń jest bardzo dużo. Aby droga do celu była bezpieczna respektujmy przepisy ruchu drogowego,a wiec jako kierowcy:

- ograniczmy do minimum rozmowy telefoniczne,

- dostosujmy prędkość jazdy zarówno do warunków atmosferycznych jak i drogowych,

- sygnalizujmy manewry na drodze (jak zamiar skrętu czy wyprzedzenia),

- zachowajmy ostrożności i zwolnijmy (przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami),

- nie wyprzedzajmy, ani nie omijajmy pojazdów w rejonie przejść dla pieszych i przystanków,

- przepuśćmy pieszych, którzy od 1 czerwca na przejściach mają pierwszeństwo.

Mamy okres wakacyjny. Podróżując droga najczęściej zajmuje nam kilka albo nawet kilkanaście godzin, dlatego pamiętajmy o robieniu przerw.
 

Mapa dostępna jest tutaj

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe