Pierwsze miejsce dla lektorów starszych z Miączyna

  • 30.06.2021, 09:17 (aktualizacja 30.06.2021, 09:25)
  • Małgorzata Zaręba
Pierwsze miejsce dla lektorów starszych z Miączyna
Ministranci i lektorzy z dwóch parafii naszej diecezji wzięli udział w MP Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej, które odbyły się w w Rzeszowie. Ostatecznie lektorzy starsi z parafii z Miączyna zdobyli pierwsze miejsce, a ministranci z parafii Św. Brata Alberta w Zamościu zdobyli trzecie. ministrantom udało się zająć trzecie miejsce, z

W Rzeszowie w dn. 28-29.06 odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. W zmaganiach piłkarskich udział wzięli ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi z dwóch parafii naszej diecezji z Zamościa i Miączyna. W poniedziałek (28.06) ministranci i lektorzy rozegrali mecze drużynowe, a we wtorek odbyły się finały. Pierwszego dnia rozgrywek chłopcy zmierzyli się z Rzeszowem, Tarnowem i Krakowem, Białymstokiem i Makowem. Ostatecznie ministrantom udało się zająć trzecie miejsce, zdobywając pamiątkowy brązowy puchar „Króluj nam Chryste”.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Lektorzy młodsi z parafii Św. Brata Alberta w Zamościu zdobyli trzecie miejsce, ale nie awansowali do finału.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Opiekunem lektorów starszych z parafii z Miączyna był ks. Piotr Szeptuch diecezjalny duszpasterz sportu. Chłopcy w tej kategorii zdobyli pierwsze miejsce.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Cały turniej odbył się ku pamięci zmarłego w październiku ub. roku śp. ks. Tomasza Blicharza, duszpasterza LSO diecezji rzeszowskiej, który sam organizował i uczestniczył w podobnych sportowych rozgrywkach.

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe