Pływajmy na strzeżonych kąpieliskach

  • 30.06.2021, 12:43 (aktualizacja 30.06.2021, 14:43)
  • Małgorzata Zaręba
Pływajmy na strzeżonych kąpieliskach OSiR Biłgoraj
Sezon wakacyjny i urlopowy w pełni. Przed nami jeszcze dwa miesiące wakacji, które najprawdopodobniej spędzamy nad wodą.

W Biłgoraju dla mieszkańców dostępny jest zalew "Bojary" .jednak woda jest nieprzydatna do kąpieli ze względu na występujące sinice. Wczoraj woda była napowietrzana przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, wiec mamy nadzieję, że jutro sanepid udostępni kąpielisko wszystkim chętnym. O tym czy można korzystać ze zbiornika wodnego dowiemy się z masztu, na którym wywieszona jest flaga. Biała oznacza dozwoloną kąpiel, a czerwona flaga oznacza zakaz kąpieli. Z jakich atrakcji w tym roku skorzystamy nad zalewem Bojary?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nad zalewem znajdują się nie tylko miejsca do plażowania i molo ale także boisko do siatkówki czy plac zabaw dla dzieci. Codziennie kąpielisko wodne jest czynne w godz. 10:00 - 18:00, a nad bezpieczeństwem osób kapiących czuwa trzech ratowników WOPR.


Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że aktualnie z zalewu miejskiego, który znajduje się za Rotundą nie można korzystać. Jest on placem budowy, a wiec osoby pływające, korzystają z wody na własną odpowiedzialność. Obecnie zamojski zalewu, jest modernizowany. Co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Prace nad zalewem postępują zgodnie z planem i większość remontów już wykonano. W najbliższym czasie na ścieżkach rowerowych położony będzie asfalt, dostawione będą lampy i ustawione będą dwa dodatkowe kontenery. W tym sezonie kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach. Kiedy prace remontowe się zakończą obiekt zostanie przekazany Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Zamościu, który podejmie decyzję o terminie otwarcia kąpieliska. 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe