Stanisław Frańczuk

  • 01.07.2021, 10:49 (aktualizacja 01.07.2021, 10:54)
  • Małgorzata Zaręba
Stanisław Frańczuk
Trener sekcji kolarskiej w KS Agros Zamość

Kolarstwo jest widowiskowym sportem, a to za sprawą prestiżowych wyścigów, które odbywają się w Polsce i za granicą. Do słynnych wieloetapówek należy trójka kolarska: Tour de France, Giro D’Italia oraz La Vuelta a España. Do renomowanego wyścigu, który co roku organizowany jest w Polsce należy wieloetapowy Tour de Pologne, którego II etap w tym roku poprowadzi także przez Zamość. Wyścig słynie z nazwisk najlepszych kolarzy z całego świata. W peletonie startowali znani reprezentanci Polski m.in..: Cezary Zamana, Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka, którzy sprawili, ze wyścig ten chętnie oglądany jest przez Polaków. Te nazwiska zna każdy Polak interesujący się wyścigami kolarskimi. Z Michałem Kwiatkowski czy Rafałem Majką ścigał się także Adrian Frańczuk. reprezentant Agrosu Zamość, syn Stanisława Frańczuka - obecnego trenera kolarstwa Agrosu.

Aktualnie w Agrosie Stanisław Frańczuk trenuje młodych kolarzy, którzy trenują na szosie. W młodszych grupach podczas zajęć obecny jest zawsze trener, który wspólnie z grupą przemierza kilometry po szosie. W jakim wilku najlepiej rozpocząć przygodę z kolarstwem oraz jakimi trasami odbywają się treningi? Na te pytania odpowiedź usłyszymy w poniższej rozmowie. Wyznacznikami do osiągnięcia sportowego sukcesu są przede wszystkim chęci i zaangażowanie we współpracę z trenerem i grupą. Na treningach głównie doskonalona jest technika jazdy, bo zwodnicy podczas jazdy osiągają zawrotne prędkości.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zajęcia z kolarstwa odbywają się przez cały tak, a także okresie wakacyjnym. W treningach może uczestniczyć każdy, a o szczegóły na temat zapisów na zajęcia można dopytać sobocie biurze KS Agros Zamość lub telefonicznie pod nr tel. 84 638 66 79.
Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe