Bukowskie Jagodzianki

  • 04.07.2021, 22:10
  • Joanna Ferens
Bukowskie Jagodzianki
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie w miejscowości Bukowa odbyła się (04.07) słynna impreza, której myślą przewodnią były leśne jagody. Mowa oczywiście o ‘Bukowskich Jagodziankach’, które już po raz kolejny zintegrowały społeczność Gminy Biłgoraj.

O założeniach imprezy informowała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Rożyński skierował słowa uznania do mieszkańców Bukowej i podkreślał, iż tkwi w nich ogromny potencjał na wielu polach aktywności społecznej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Potrawy z jagód przygotowała m.in. Anna Dziura, która podkreślała również, iż jagody to lokalne bogactwo, z którego warto korzystać:

loadingŁaduję odtwarzacz...

‘Bukowskie Jagodzianki’ to przede wszystkim potrawy na bazie jagód, a co za tym idzie – konkurs kulinarny. Prezes Stowarzyszenia ‘Dąb’ w Ciosmach, Helena Szado-Oleksak, pełniła funkcję przewodniczącej komisji konkursowej i tłumaczyła, czego można było spróbować podczas imprezy i jakie kryteria były brane pod uwagę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbieranie jagód w Bukowej to rodzinna tradycja wielu tutejszych mieszkańców – tłumaczyła Cecylia Zygmunt:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy się pochwalić tym, co mamy najpiękniejsze i najcenniejsze - podkreślał sołtys wsi Bukowa, Janusz Małysza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oczywiście na Bukowskich Jagodziankach nie mogło zabraknąć występów muzycznych i tanecznych. Zaprezentowały się dzieci ze szkoły podstawowej w Bukowej, wystąpił również Zespół Śpiewaczo Obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej i gościnnie zaprezentował się także Zespół Śpiewaczy „Zorza” z Dereźni.

Do Bukowej przybył także Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, a z koncertem przebojów 20-lecia międzywojennego, pieśni Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki wystąpili Mariola Zagojska, Łukasz Libowski, Patrycjusz Sokołowski i Karolina Hordyjewicz. Zagrała także kapela „Pogwizdani” a do tańca zagrał zespół „Meffis”.

W programie znalazły się także stoiska regionalne oczywiście z jagodami w roli głównej, konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci, pokaz mody jagodowej oraz stoisko historyczne, przy którym Dominik Róg opowiadał o początkach wsi Bukowa.

Organizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, mieszkańcy Bukowej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe