Pamięć o ludobójstwie ukraińskich nacjonalistów a problem bezpieczeństwa i stosunków polsko- ukraińskich

  • 07.07.2021, 11:22 (aktualizacja 07.07.2021, 11:31)
  • Ewelina Michalska
Pamięć o ludobójstwie ukraińskich nacjonalistów a problem bezpieczeństwa…
W dniach 5-6 lipca w Zamościu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt: "Pamięć o ludobójstwie ukraińskich nacjonalistów a problem bezpieczeństwa i stosunków polsko- ukraińskich".

O szczegółach tego wydarzenia mówiła Małgorzata Szreniawska - rektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W konferencji wzięło udział wielu zaproszonych gości z całej Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezes Zarządu Oddziału Towarzystwa Wiedzy Obronnej w Zamościu dr Marek Gąska,  w rozmowie z naszym radiem wyraził wielką radość z faktu, że udało się zorganizować konferencję w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas konferencji dr Marek Gąska mówił o "Statusie prawnym bojowników UPA i organizacji OUN w świetle międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na konferencji obecny był także dr Grzegorz Lewandowski z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, który mówił o ,,Roli AK podczas rzezi na Wołyniu w 1943 roku".

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach pierwszego dnia konferencji odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przed Pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Zamościu. W czasie konferencji odbyła się także prezentacja multimedialna: pomnika „Wrota Miłosierdzia - Brama Sprawiedliwych”, którą zaprezentował Komitet Budowy Pomnika, Fundacja Bramy Pojednania im. Maksymiliana Biskupskiego oraz Kresowej Nagrody Pojednania Polsko-Ukraińskiego „CONCORDIA” którą zaprezentował prezes Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego, prof. Włodzimierz Osadczy.Dodajmy, że Katolickie Radio Zamość objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Ewelina Michalska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe