Akademiccy Mistrzowie Polski UPZ

  • 09.07.2021, 13:06
  • informacja nadesłana
Akademiccy Mistrzowie Polski UPZ
Studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w tenisie stołowym zdobyli w bieżącym semestrze złoty medal i tytuł Akademickich Mistrzów Polski. Rektor Uczelni wręczył nagrody i podziękowania zawodnikom oraz ich trenerowi.

- Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i cieszymy się, że godnie reprezentujecie Uczelnię Państwową w Zamościu - gratulował zawodnikom i trenerowi dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Razem z nim gratulacje i podziękowania złożyli: kanclerz Jerzy Korniluk oraz dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbył się w dniach 13-15 czerwca 2021 r. w Rzeszowie. UPZ reprezentowała drużyna w składzie: Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Arkadiusz Żuk. W finale turnieju studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyli się z reprezentacją Politechniki Gdańskiej. Komentatorzy byli zgodni, że mecz finałowy poziomem niczym nie ustępował spotkaniom Superligi, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dojrzałą grę i najwyższą klasę umiejętności. Całe spotkanie trwało blisko cztery godziny i zakończyło się zwycięstwem reprezentacji UPZ 3:2. To kolejny tytuł mistrzowski dla zamojskiej Uczelni, bowiem w 2019 r. drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca również sięgnęła po złoto.

- Dziękujemy i cieszymy się, że UPZ daje szansę rozwijania talentów młodym sportowcom i możliwość łączenia studiów z karierą sportową. W rewanżu chcemy odwdzięczyć się medalami, najchętniej tymi z najdroższego kruszcu - powiedział trener Piotr Kostrubiec.

- Dzięki Uczelni Państwowej w Zamościu tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Reprezentacja UPZ zdobyła złoty medal AMP, a do tego drużyny występujące pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość występują w Superlidze mężczyzn i od nowego sezonu również w Ekstraklasie kobiet - mówił dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes AUKS Trefl Zamość.

Wszyscy nagrodzeni studenci studiują w UPZ na kierunku turystyka i rekreacja.

informacja nadesłana

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe